Hotel- jakie płytki ceramiczne warto w nim zastosować?

  • Posted by: admin
  • 2022-11-07

Hotel- jakie płytki ceramiczne warto w nim zastosować?

Hotel to miejsce, w którym płytki ceramiczne są zazwyczaj często spotykane i nie dzieje się tak bez przyczyny. Za pewne zarówno ze względu na ich estetykę, ale i wytrzymałość, praktyczne aspekty związane z ewentualną wilgocią, a także z uwagi na ich trwałość i niezmienne piękno przez lata. Płytki ceramiczne pojawiają się więc w hallu przy recepcji, w korytarzach, a także jako płytki do łazienki. Podążając za nowoczesnymi trendami we wnętrzach, można z wykorzystaniem dobrej ceramiki stworzyć pomieszczenia atrakcyjne dla gości. Jakie płytki do hotelu warto wybrać?

Płytki ceramiczne do hallu oraz na korytarze

W roli wykończenia podłogi w hallu czy na korytarzach doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne o dużym formacie. Sprawiają one, że wnętrze staje się przestronne, a dodatkowo- są to obecnie najmodniejsze płytki, jakie można wybrać. Oczywiście, ze względów praktycznych, zaraz przy wejściu najlepiej zastosować ceramikę, która ma właściwości antypoślizgowe. Pamiętajmy też, że w tych częściach hotelu, które są współdzielone przez gości natężenie ruchu każdego dnia może być spore. Tym samym:

– Wybierajmy ceramikę, która ma wyraźny wzór, może to być np. imitacja marmuru czy granitu. Dzięki temu, że takie płytki ceramiczne nie będą gładkie nie będzie aż tak szybko widać na nich zabrudzeń czy też smug. Jednym słowem- będą znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości.

– Duży ruch to także szybsza eksploatacja takiej ceramiki. Z tego też względu warto wybierać ceramikę najwyższej jakości, znajdziemy taką chociażby na stronie salonu mirad.pl. Każde płytki wielkoformatowe czy nawet płytki do łazienki posiadają oznaczenie klasy ścieralności. Wybierajmy więc te propozycje, które są najmniej podatne na wycieranie się. Będzie to także taka ceramika, która będzie wytrzymała na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

A jakie płytki do łazienki w hotelu?

Cechą charakterystyczną łazienek hotelowych często jest brak okna i naturalnego źródła światła. Zdarza się też, że łazienki hotelowe nie mają zbyt dużych rozmiarów. Doskonałą receptą zarówno na jeden jak i na drugi problem jest wybranie ceramiki wielkoformatowej utrzymanej w jasnej kolorystyce. Pozwoli ona doświetlić wnętrze i uczynić je bardziej przestronnym. Ze względu na zmienne i różnorodne gusta odwiedzających, dobrze wybierać spośród klasycznej elegancji, która też często opiera się zmiennym trendom modowym. Stonowana biel, szarości czy też brązy to tylko niektóre jej przykłady. W ten sposób wykreujemy wnętrza ponadczasowe.

Jeśli metraż i układ łazienek w hotelu na to pozwala- warto pamiętać o płytkach dekoracyjnych. Jakie płytki do hotelu sprawią, że wnętrze będzie wyjątkowe? Mogą to być propozycje płytek ozdobnych ze względu na swoją formę i kształt, np. heksagony czy płytki składające się na mozaikę. Bardzo oryginalnym przykładem ceramiki są płytki patchworkowe, które również doskonale sprawdzają się w roli płytek dekoracyjnych, na przykład mających podkreślić jedną ze ścian w pomieszczeniu.