Podróżujemy po Polsce- dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie?

  • Posted by: admin
  • 2019-05-27

Podróżujemy po Polsce- dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie?

Wiele osób swoje podróże po Polsce ogranicza do sporadycznych wycieczek nad Bałtyk lub też do Zakopanego. Czasem, warto jednak pomyśleć o innych rejonach naszego kraju, które mogą okazać się nawet bardziej interesujące, bo mniej komercyjne i całkowicie nam nieznane. Trzeba przyznać, że coraz więcej mówi się o magii, jaką można znaleźć na Podkarpaciu. Co interesującego możemy sobie zaplanować wynajmując noclegi w Dębicy?

 

Na Podkarpaciu z pewnością nie będziemy się nudzić

 

Przede wszystkim, wiele zależy od tego, w jakim ośrodku się zatrzymamy. Dobrym pomysłem jest wybór hotelu, który może nam zaoferować dodatkowe atrakcje, które z pewnością będą dobrym uzupełnieniem naszej wycieczki, pozwolą nam wypocząć, ale i dodatkowo zagospodarować czas wolny na wypadek, jeśli pogoda nam nie dopisze. Dlatego też rezerwując noclegi w Dębicy, warto zwrócić uwagę na Chotowa hotel – to piękny i nowoczesny ośrodek wypoczynkowy, położony na obszernym terenie wiecznie zielonych lasów, pośród których można odnaleźć sporej wielkości zbiornik wodny w formie zalewu. Dodatkowo, ośrodek ten posiada profesjonalne zaplecze SPA, gdzie będziemy mogli wykonać wysokiej jakości zabiegi kosmetyczne oraz te z zakresu medycyny estetycznej, a także będziemy mogli skorzystać z bogatej oferty dostępnych masażów. Dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas, mamy do dyspozycji wypożyczalnię rowerów, a także rowerków wodnych, którymi możemy pływać na zalewie.

fot: https://grandchotowa.pl/spa/

 

Co zwiedzać i jak odkrywać skarby Podkarpacia?

 

Na pewno warto zwiedzić większe miasta tego regionu oraz mniejsze miejscowości, które posiadają swoją charakterystyczną zabudowę oraz niesamowity klimat. Na pewno warto wybrać się na pieszą wycieczkę w bardziej górskie tereny, gdzie będziemy mogli podziwiać piękno przyrody. Na terenie tego województwa znajdziemy też jeden z największych skansenów, gdzie doskonale odtworzono architekturę dawną tych terenów oraz styl życia ludzi, którzy tutaj mieszkali. Szalenie ciekawe mogą być piesze wycieczki po dawnych traktach kupieckich, starych i opuszczonych cerkwiach oraz pozostałościach po wsiach, które zniknęły w całości z mapy Polski ze względu na przesiedlenia. Wiele osób uważa, że tereny te są zaskakujące, magiczne i ciekawe do poznawania. Dziko rosnące drzewa owocowe pośrodku niczego same potwierdzają, że na tych terenach kiedyś toczyło się życie, którego obecnie już nie ma. Na wycieczce w tych okolicach z pewnością nie będziemy się nudzić.