Wakacyjne podróże samochodem

  • Posted by: admin
  • 2017-06-20

Wakacyjne podróże samochodem

Jest wiele sposobów na podróżowanie, jedni wybierają samoloty, inni kolej a jeszcze inni samochód. Nie dziwi, że znaczna część osób decyduje się właśnie na taką formę podróżowania, ma ona bowiem wiele zalet:

– daje możliwość swobodnego zatrzymania się na postój, wtedy gdy tylko kierowca lub, któryś z pasażerów mają na to ochotę,

– pozwala zjechać z wytyczonej trasy, po to by obejrzeć ciekawe miejsca znajdujące się nieopodal,

– w przypadku małych dzieci, daje możliwość zapakowania wszystkich niezbędnych rzeczy do samochodu oraz komfort zatrzymania się na karmienie, itp.

– w przypadku podróżowania ze zwierzętami również można zrobić przerwę gdy będzie to konieczne,

– obok samolotu jest to najszybszy sposób podróży,

– docierając na miejsce podróżujący samochodem mogą swobodnie się przemieszczać, nie muszą korzystać z lokalnej komunikacji miejskiej czy autobusowej.

Jednak ruszając w podróż samochodem należy mieć także świadomość, że może się on zepsuć i warto zabezpieczyć się, aby usterki w podróży się nie zdarzyły. Planując wakacyjną podróż samochodem należy:

– zadbać o poziom olejów samochodowych, aby nie okazało się, że w trakcie drogi np. dojdzie do zatarcia silnika, czy zniszczenia innego elementu silnika wywołanego zbyt niskim poziomem olejów i płynów samochodowych. Należy także pamiętać o wymianie olejów, jeśli tego dawno nie robiliśmy. Olej można kupić na stronie – oleje samochodowe,

– sprawdzić stan hamulców i całego układu hamowania. Sytuacja na drodze bywanie nieprzewidywalna, czasem konieczne jest nagłe zahamowanie, dlatego aby mieć pewność, że hamulce zadziałają właściwie i natychmiastowo należy przed wyjazdem sprawdzić ich stan techniczny,

– sprawdzić czy w samochodzie jest apteczka, choć teoretycznie apteczka powinna być w samochodzie zawsze, a za jej brak można dostać mandat, to jednak zdarza się, że wyjmiemy ją np. na czas porządków w samochodzie a później zapomnimy włożyć z powrotem, dlatego też przed wyjazdem należy sprawdzić czy na pewno mamy ją w aucie.