Gdzie lepiej się zatrzymać: w hotelu czy w resorcie?

  • Posted by: admin
  • 2020-10-09

Gdzie lepiej się zatrzymać: w hotelu czy w resorcie?

Osoby, które dużą podróżują i które zwiedziły już niejeden obiekt w kraju i za granicą, za pewne wiedzą, jakie są w praktyce różnice pomiędzy resortem a hotelem. Jeśli jednak podróżujemy raczej sporadycznie, może być nam ciężko ocenić, w jakim obiekcie powinniśmy się zatrzymać podczas naszej wyprawy. Pamiętajmy też o tym, że każdy podróżujący ma inne potrzeby i tym samym inny nocleg go zadowoli. Sprawdzając jednak, czym różni się resort od hotelu na pewno szybko zorientujemy się, że hotel jest obiektem głównie nastawionym na to, aby zapewnić swoim gościom nocleg i to raczej krótkotrwały. Ewentualnie, na terenie takiego obiektu można znaleźć wszystko to, co jest z tym noclegiem bezpośrednio związane- np. restaurację, w której organizowane są wspólne śniadania w formie stołu szwedzkiego czy też obiadokolacje. Hotel oczywiście może być nowoczesny, ekskluzywny i urządzony w sposób komfortowy, modny, z troską o najdrobniejsze detale. Wszystko to po to, aby nocowanie w danym miejscu mogło być miłym przeżyciem dla odwiedzających.

Czym wobec tego jest resort?

Resort jest czymś więcej niż tylko miejscem do nocowania. Twórcy takiego obiektu oprócz oczywistej funkcji hotelowej bardzo mocno skupiają się na tym, aby obiekt mógł dostarczyć odwiedzającym szereg możliwości spędzania czasu wolnego i rozrywki. W praktyce to rozbudowane obiekty, na terenie których można znaleźć wiele atrakcji: basen, saunę, strefę SPA, klub, kręgielnie, basen zewnętrzny, plażę, siłownię, plac zabaw dla dzieci i wiele, wiele innych. W swoim zamyśle, goście hotelowi właściwie w ogóle nie muszą opuszczać terenu obiektu, aby zagospodarować swój czas wolny. Analogicznie, do tego, aby dobrze się bawić właściwie nie jest potrzebna ładna pogoda- resort można więc odwiedzić zarówno latem jak i zimą, gdyż zawsze pozostaje nam do wyboru szereg ciekawych aktywności. Takim obiektem, który dysponuje bardzo szeroką ofertą różnych atrakcji jest chociażby Resort & Spa Talaria. Najlepiej samemu sprawdzić, jakie rozrywki zostały tam przewidziane, a następnie zapoznać się z oferowanymi pakietami pobytu.

Obiekt idealny na krótki jak i na długi wyjazd

Resorty często są obiektami, które wybiera się ze względów wypoczynkowych i rekreacyjnych. To doskonałe miejsca do tego, aby odpocząć, zapomnieć o stresie, zwolnić tempo i poprawić sobie samopoczucie. Nie ma znaczenia, czy wybieramy się na wyjazd weekendowy czy będzie to pobyt w ramach urlopu wypoczynkowego. Priorytetem jest wypoczynek i dobra zabawa. Natomiast hotel wybierają osoby, które są raczej nastawione na zwiedzanie, chodzenie po górach, odkrywanie nowych miejscowości czy uprawianie sportu gdzieś na świeżym powietrzu. W takim przypadku atrakcje organizujemy sobie samodzielnie, gdyż mocno interesuje nas miejsce, do którego przybywamy i które za pewne chcemy poznać. Wybór obiektu uzależniony jest więc od potrzeb i od samego celu naszej podróży.