Jaką szafę do sypialni powinniśmy wybrać?

  • Posted by: admin
  • 2023-02-03

Jaką szafę do sypialni powinniśmy wybrać?

Dla wielu z nas szafa stanowi jeden z najważniejszych mebli w domu. Wydaje się, że obszerną garderobę chciałyby mieć przede wszystkim kobiety, chociaż w praktyce okazuje się, że dla wielu mężczyzn pakowna szafa również stoi wysoko na liście zakupów meblarskich. Warto pamiętać o tym, że dobrze zaprojektowana garderoba, która będzie dopasowana do naszych potrzeb to lepsza organizacja posiadanych rzeczy, mniejszy bałagan, a co za tym idzie mniejsza frustracja podczas codziennego przygotowywania się do wyjścia.

Dlaczego warto postawić na meble drewniane?

Jedną z najczęściej wymienianych zalet mebli drewnianych jest ich solidność wykonania. I rzeczywiście, szafa z drewna jest po prostu piękna, a naturalne słoje, które możemy obserwować na strukturze drewna sprawiają, że każdy tego typu mebel jest wyjątkowy. Drewno charakteryzuje się odpowiednią twardością, nie trzeba też martwić się o to, że zacznie się rozwarstwiać i rozklejać, jak to niejednokrotnie dzieje się w przypadku mebli z klejonych płyt wiórowych. Drewniana szafa jest więc meblem na wiele długich lat użytkowania. A jeśli jej wygląd z czasem by się nam znudził- dobrą wiadomością jest to, że drewniane meble doskonale nadają się do renowacji. Z powodzeniem można w razie potrzeby zmienić ich wygląd z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi do obróbki drewna oraz farb do tego celu przeznaczonych.

Jaki model szafy warto wybrać?

Wybór mebli drewnianych jest naprawdę spory o czym można się przekonać odwiedzając stronę polanomeble.pl.

– To, co różnicuje poszczególne modele szaf to przede wszystkim sposób ich otwierania. Do naszej dyspozycji pozostają szafy z drzwiami przesuwnymi lub też szafy dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz. Z reguły, szafy przesuwne są wybierane do mniejszych pomieszczeń albo też tam, gdzie chcielibyśmy zaoszczędzić przestrzeń. W takim przypadku nie musimy zostawiać dodatkowego miejsca na otwarcie drzwi.

– Bardzo dobrym rozwiązaniem jest drewniana szafa z lustrem, szczególnie jeśli nie dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią do tego, aby móc osobno postawić sobie duże, wolnostojące lustro w pomieszczeniu. Tym samym, drewniana szafa z lustrem również pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Warto także zauważyć, że lustra oraz przeszklenia pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń, a dzięki temu, że dodatkowo odbijają i załamują światło- sprawiają, że wnętrze jest jaśniejsze i lepiej doświetlone. Szklane i lustrzane wstawki dodają całemu meblowi lekkości i są bardzo eleganckie.

– Oprócz zewnętrznego wyglądu szafy bardzo istotne jest też jej wyposażenie wewnętrzne, gdyż to właśnie od niego zależy to, czy szafa będzie pakowna i wygodna w użytkowaniu. Z pewnością powinniśmy postawić na jak największą ilość szuflad, koszy, drążków i pudeł, gdyż dzięki temu każda część odzieży będzie miała swoje miejsce. Bardzo funkcjonalnym wyposażeniem wewnętrznym jest też dodatkowe oświetlenie szafy, które może zapalać się automatycznie po otwarciu jej drzwi.