Wydawać by się mogło, że niezależnie od tego, gdzie spędzamy wakacje, żadnego problemu z wyborem hotelu być dziś nie powinno. Nie da się bowiem ukryć, że miejsc noclegowych nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii czy Bułgarii i Albanii, a więc również bardzo popularnych krajach turystycznych dla naszych rodaków ich nie brakuje. Żadną tajemnicą nie jest również to, że najlepsze warunki znajdziemy w hotelu. Wprawdzie wakacje są po to, aby się bawić i odpocząć psychicznie, a więc i czasu w hotelu będziemy spędzać jak na lekarstwo, to jednak wielu przywiązuje wagę do tego, w jakich warunkach będzie wypoczywać. Skoro tak zastanówmy się nad tym, jak wybrać dobry hotel, aby nie mieć powodów do narzekań?
Stosunek ceny do standardu
Wydaje się, że jest to rzecz ważna, jeśli nie najważniejsza. Wielokrotnie zdarza się, że za hotel w pokoju 2-gwiazdkowym musimy zapłacić tyle, ile kosztowałaby nas noc w hotelu 4-gwiazdkowym, a więc o wiele lepszym. To samo tyczy się też odwrotnych tendencji. Warto więc się nieco rozejrzeć. Wówczas szanse na znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego wzrosną i co najważniejsze nie będziemy musieli przepłacać.
Lokalizacja
Na pewno bardzo ważna jest też lokalizacja. Większość nie chce wypoczywać na uboczu wielkich miast, gdzie ceny są niższe. Niemniej jednak hotele mają to do siebie, że te w centrum są zdecydowanie droższe. Krótsza wycieczka na plażę czy w inne miejsce w mieście, które usytuowane jest w centrum, będzie nas kosztować nieco więcej.
Opinie
Weźmy też pod uwagę opinie o takich punktach, które również są jakimś wyznacznikiem. Nie jest tajemnicą, że najlepiej jest stawiać na hotele, które cieszą się dobrą opcją swoich gości. W Polsce, a dokładniej w Krakowie dobre opinia zbiera przykładowo hotel Imperial. Żadnych problemów nie mamy również ze znalezieniem o nich szczegółowych informacji. Większość korzysta przy tym ze strony internetowej http://imperial-hotel.pl/. Ponadto wiele opinii na temat tego hotelu znajduje się w sieci. Jak najbardziej możemy je więc uznać za źródło wiarygodne.