O czym pamiętać latając samolotami

  • Posted by: admin
  • 2017-06-21

O czym pamiętać latając samolotami

Dla jednych loty samolotem to wspaniała zabawa i rozrywka, która pozwala im podziwiać świat z zupełnie nowej perspektywy, dla innych to stres i obawa przed lataniem. Dlatego, aby nie dokładać sobie dodatkowych stresów zawsze warto pamiętać o:

  1. Przybyciu na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem, aby bez stresu przejść odprawę i móc zająć swoje miejsce w samolocie. Choć wydawać by się mogło to oczywiste ostatnimi czasy często słyszy się, że samolot wystartował bez wszystkich pasażerów, bowiem przybyli oni zbyt późno i nie zdążyli przejść kontroli i odprawy.

  2. Jeśli wybieramy się na lotnisko samochodem, warto już wcześniej zatroszczyć się o miejsce postojowe. Samochód zaparkować można w obrębie lotniska, lub na prywatnych parkingach, które najczęściej znajdują się w niedalekiej odległości od portu lotniczego. Przykładem takiego parkingu może być między innymi – http://www.atmosfera.eu/parking-24.html.

  3. Nie trzymajmy przy sobie metalowych elementów, wchodząc na lotnisko zostaniemy poproszeni o zdjęcie butów, paska oraz wszystkich elementów metalowych. Aby usprawnić kontrolę warto przypilnować, aby drobne monety, klucze i inne tego typu elementy znalazły się w bagażu podręcznym.

  4. W bagażu podręcznym można przewozić tylko szczelnie zamknięte w przeźroczystą torebkę płyny, nie większe niż 100 ml, wszystkie płyny jakie przewozimy w bagażu muszą być umieszczone w jednej torebce, której pojemność nie powinna przekraczać 1 litra.

  5. Przed wyjazdem zważmy i zmierzmy bagaż podręczny, aby nie doszło do sytuacji, w której na lotnisku musimy przepakowywać rzeczy do bagażu rejestrowego, albo jeszcze gorzej – wyrzucać je do kosza, warto jeszcze będąc w domu sprawdzić czy bagaż podręczny ma dopuszczalną wagę i wymiary. Pamiętać należy także, że w poszczególnych liniach lotniczych te parametry nieco się od siebie różnią, dlatego warto sprawdzić je przed wylotem.

  6. Odprawa przez internet – aby przyspieszyć proces wchodzenia na pokład samolotu warto również wcześniej wydrukować za pośrednictwem strony internetowej – odprawę