Największe zabytki Krakowa

  • Posted by: admin
  • 2018-01-22

Największe zabytki Krakowa

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie da się również ukryć, że na jego terenie nie brakuje licznych atrakcji turystycznych. W tym wpisie chcielibyśmy przyjrzeć się kilku z nich. O wymienienie takich atrakcji poprosiliśmy turystów z jednego z krakowskich hoteli, który znajdziecie tutaj – Kraków rynek hotel.

Zamek Królewski

W pierwszej kolejności wspomnieć trzeba rzecz jasna o Zamku Królewskim. Są tacy, którzy nie wiedzą, że Zamek Królewski to historyczna siedziba polskich władców. Zauważmy tutaj, że dziedziniec zamku jest dostępny bezpłatnie. Bilety na wystawy są już jednak płatne. Dodajmy również, że Zamek Królewski na Wawelu jest obiektem UNESCO.

Jeżeli jesteśmy już na Zamku, na pewno nie wolno przejść obok jego komnat, gdzie spały koronowane głowy. Sale te mieszczą się na tu na parterze oraz na II piętrze, gdzie znajdziemy właśnie sale najbardziej reprezentacyjne. Turyści zobaczą tu między innymi arrasy Zygmunta Augusta. Co jeszcze zwiedzić, będąc w tym miejscu? Na pewno bardzo ciekawie wyglądają skarbiec i zbrojownia. Dodatkowo polecamy zobaczyć również Głowy Wawelskie, a więc rzeźby głów zdobiące strop Sali Poselskiej.

Rynek

Z pewnością historią i jego jednym z najbardziej, jeżeli w ogóle nie najbardziej rozpoznawalnym punktem jest tutaj Rynek. Na tym zobaczymy między innymi Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką czy też Sukiennice. Na pewno zwiedzać można więc całkiem sporo. Oczywiście to wszystko w otoczeniu pięknych kamienic i licznych restauracji, gdzie po trudach spaceru można spocząć i coś zjeść czy wypić. Takich punktów, choć również w innych miejscach Krakowa akurat i tutaj nie brakuje.

Podziemia Rynku

Z pewnością warto bliżej przyjrzeć się również podziemiom Krakowa. Tutaj punktem centralnym jest Eurohit, a więc multimedialne muzeum, które zostało otwarte w roku 2014. Poza tym podziemia Rynku to miejsce, które przenosi turystę w odległy świat średniowiecza. Nie brak tu bowiem licznych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w Krakowie.

To tyle, jeżeli chodzi o pierwszą część zabytków turystycznych, które znajdziemy w tym mieście. Tych jak już wspomnieliśmy tych mamy mnóstwo, a więc to nie koniec. W kolejnej części przedstawimy kolejnych kilka zabytków, których nie wolno nie zobaczyć zwiedzając dawną stolicę Polski. Chętnie poznamy też Wasze typy na najlepsze zabytki turystyczne w tym pięknym i jednocześnie jakże zabytkowym mieście.